درباره ما

شرکت دانش محور شیمی آفرین شمس با اتکاء بر تیم فنی، متخصص و جوان خود اقدام به راه اندازی مجموعه­‌ای علمی در زمینه توسعه محصولات ساختمانی به خصوص تولید ملات­های خشک و چسب های ساختمانی مناسب با اقلیم آب و هوایی، رعایت مسائل زیست محیطی و جلب رضایت مصرف کننده نموده است. در حال حاضر محصولات این شرکت با نام تجاری سنتوس (SCENTUS) و با تکیه بر دانش، تجربه و ماشین آلات به روز دنیا و همچنین منطبق بر استانداردهای اروپا تلاش می­‌کند سهمی از بازار منطقه را پوشش دهد.

نام سنتوس برگرفته از نام یک باکتری به نام کریشنتس Crescentus می‌باشد که مطالعات اخیر بر روی مواد ترشحی باکتری ها نشان می‌دهد باکتری caulobacter crescentus مواد چسبنده ای تولید می کند که قدرتی سه برابر قوی ترین چسب های تجاری دنیا را داراست. caulobacter crescentus ارگانیزمی است که در نواحی مرطوب مانند بدنه کشتی ها، لوله های آب و حتی کاتاترهای جراحی کلونیزه می شود و فشار بسیار بالای آب بر بدنه جت های دریایی را به راحتی تحمل می نماید. نتایج حاصل از تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد این ماده چسبنده، پلیمری از پلی‌ساکارید‌ها است که میانگین نیروی لازم برای جدا کردن باکتری از این پلیمر معادل ۷۰ نیوتون بر میلی متر مربع می‌باشد، در حالی نیروی چسبندگی قوی ترین چسب های تجاری ۲۵ نیوتون بر میلی متر مربع می‌باشد.

این مجموعه سعی دارد با همکاری مراکز مهم تحقیقاتی داخلی و خارجی از دانش روز دنیا در افزایش کیفیت محصولات تولیدی حال و آینده خود بهره ببرد.

خدمات ما

طراحی و احداث کارخانه، توسعه محصولات نوین مرتبط با صنعت ساختمان و تولید انواع ملات‌های خشک و آماده

 1. مشاوره احداث خط تولید کارخانجات ملات خشک

   

 2. ارائه محصولات و راه حل‌های نوین در صنعت ملات خشک

   

 3. فروش تخصصی تجهیزات و مصالح ساختمانی

   

 4. مدیرت پروژه‌های ساختمانی

   

ماموریت و چشم انداز

چشم‌انداز

تبدیل شدن به معتبرترین برند محصولات نوین ساختمانی در منطقه طی پنج سال آینده

ماموریت

ماموریت شرکت شیمی آفرین شمس تبدیل شدن به یک شرکت منحصر به فرد در تولید، صادرات، فروش و ارائه خدمات در زمینه محصولات نوین ساختمانی در مشهد می باشد تا از این طریق در مسیر اعتلای صنعت ساختمان و صرفه جویی در زمان، پول و انرژی کمک شایان توجهی به تمام مهندسین میهن اسلامی نماید. همچنین این شرکت قصد دارد از طریق پوشش نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان، بازار خود را در منطقه خاورمیانه گسترش داد.

سنتوس از گذشته تا به امروز

مرداد ۱۳۹۳

مطالعه و نیازسنجی بازار مصالح ساختمانی همراه با به کارگیری تکنولوژی روز

اسفند ۱۳۹۳

تشکیل تیم تحقیق و توسعه و دانش محور گروه صنعتی سنتوس

دی ۱۳۹۴

رسیدن به فرمول منحصر به فرد محصول منطبق بر استانداردهای روز اروپا

اردیبهشت ۱۳۹۵

تولید محصول اولیه به صورت آزمایشگاهی

شهریور ۱۳۹۵

طراحی کارخانه و خطوط تولید منطبق بر تکنولوژی روز دنیا

مرداد ۱۳۹۶

احداث کارخانه و راه اندازی خطوط تولید مکانیزه

اسفند ۱۳۹۶

تولید نمونه صنعتی محصول

تیر ۱۳۹۷

گرفتن تاییدیه از مراجع ذیصلاح و ورود به بازار

درباره سنتوس

شرکت دانش محور شیمی آفرین شمس با اتکاء بر تیم فنی، متخصص و جوان خود اقدام به راه اندازی مجموعه­ ای علمی در زمینه توسعه محصولات ساختمانی به خصوص تولید ملات­ های خشک و چسب های ساختمانی مناسب با اقلیم آب و هوایی، رعایت مسائل زیست محیطی و جلب رضایت مصرف کننده نموده است. در حال حاضر محصولات این شرکت با نام تجاری سنتوس (SCENTUS) و با تکیه بر دانش، تجربه و ماشین آلات به روز دنیا و همچنین منطبق بر استانداردهای اروپا تلاش می­کند سهمی از بازار منطقه را پوشش دهد.